راهنمای خرید لباسشویی بوش

در هنگام خرید ماشین لباسشویی نکات زیر به شما کمک خواهد کرد

  محصولات بوش از نظر نحوه نصب در آشپزخانه به دو گروه تقسیم می شوند که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد ؛

  ماشین لباسشویی های توکار

–  ماشین لباسشویی های مبله

در گذشته ماشین لباسشویی فقط به عنوان کمک خانم خانه دار برای شستن لباسها بود اما امروزه در طراحی کابینت آشپزخانه زیبایی و قابلییت های بیشتری مدنظر است .

لباسشویی توکار که عملا یک لباسشویی با قابلیت نصب در کابینت است که باعث می شود تا تمامی لوازم آشپزخانه در پشت کابینت ها قرار گرفته و شکل ظاهری آن توسط خانم خانه دار قابل تغییر بوده و مطابق هر سلیقه ای می تواند باشد و دیگه به چند رنگ خاص نمی شود چون زمانی که قصد خرید لوازم آشپزخانه دارید عموما رنگ سفید نقره ای یا مشکی و چند رنگ دیگر شما را محدود می کنه اما در مورد لوازم توکار دیگه هیچ محدودیتی وجود نداره و هر طرحی که بخواهید بر روی این لوازم قابل اجراست و همین طور پس از چند سال اگر قصد تغییر دکور و کابینت هم داشتید لازم نیست که لوازم برقی خود را هم عوض کنید .

نکته مهم دیگر که در مورد لوازم آشپزخانه توکار وجود دارد تکنولوژی آن است که باید به مراتب بهتر از لوازم مبله باشد چون پس از نصب لوازم توکار فقط بخش ظاهری در دسترس است پس باید از نظر استاندارد نشتی آب  , زنگ زدگی , نشت گاز , آتش سوزی (تماس مستقیم با چوب و کابینت) و … در سطح بالایی باشد .

خوب با توجه به توضیحات فوق می توانید لباسشویی خود را از بین توکار یا مبله انتخاب کنید .

++  حداکثر وزن قابل شستشو :

  – حتما به عبارت های لباسشویی ۵ کیلو یا ۷ کیلو برخورد کرده اید , بله وزن لباس هم در زمان خرید با توجه به نیاز شما حائض اهمیت است دقت داشته باشید که برند بوش وزن شستشوی خود را بر اساس استاندارد تعیین می کند و این وزن را با برند های دیگه مقایسه نکنید . چون برخی برندها در تبلیغات خود مشتریان را فریب داده و مثلا قید می شه که ۸ کیلو شستشو ولی زمانی که می خرید متوجه می شوید که در اصل لباسشویی ۶ کیلوی است و فقط در یک برنامه خاص می توانید ۸ کیلو لباس بریزید در صورتی که در برند بوش اینطور نیست .

++  تعداد برنامه های شستشو :  

ماشین لباسشویی بوش
ماشین لباسشویی بوش

 – دقت داشته باشید که داشتن برنامه های بیشتر دلیل بر بهتر بودن لباسشویی نیست و فقط کار کردن با آن را ساده تر می کند . حداقل برنامه های شستشو در لباسشویی های بوش برای استفاده خانه دار ایرانی کافیست و اگر این گزینه باعث افزایش قیمت شد از آن چشم پوشی کنید

.++  حداکثر دور خشکن :

 –  بهترین دور برای خشک کردن لباس ۸۰۰ دور در دقیقه است و دور های بالا تر فقط در مواقع خاص کارایی دارد و همچنین استفاده طولانی از دور های بالا باعث فرسوده شدن لباسشویی خواهد شد .

++ مصرف انرژی :

ماشین لباسشویی بوش

 –  تمامی  لباسشویی های بوش دارای گرید انرژی A+ به بالا هستن و جای نگرانی ندارد و با توجه به این موضوع توضیح بیتشری داده نمی شود .

++ کشور مونتاژ یا تولید شده و بحث های مشابه :

  –  نکته ای که در زمان خرید با آن برخورد خواهید کرد این است که لباسشویی ساخت کدام کشور است یا آیا واقعا این لباسشویی آلمانی است شاید در برخی موارد مدل لباسشویی به TR ختم شده ولی بر روی آن Made in Germany  هک شده است که واقعا خریدار را سر در گم می کند .

  – در مورد لباسشویی های موجود در بازار ایران نظر دادن به این که لباسشویی واقعا کجا تولید شده خیلی سخته ولی همین توضیح کفایت می کنه که برند بوش در هر جا که لباسشویی تولید یا مونتاژ کنه باید طبق یک استاندارد کنترل کیفی باشه که این به این معناست که همه لباسشویی ها با یک کیفیت هستند ولی برخی فروشنده ها از حساسیت خریدار به کشور خاص سواستفاده کرده و با قیمت بالاتر محصول رو می فروشند . البته این موضوع متاسفانه فقط در کشور ما وجود دارد . در تمامی برندها و محصولات تولید به سفارش یک کشور خاص یا برای منطقه خاص وجود دارد که دلیل آن به استاندارد های کشورها بستگی دارد مانند : فشار آب – فشار گاز – میزان سختی آب – ارتفاع از سطح دریا مناطق سرد سیر یا گرمسیر و … – چون مثلا آب در ارتفاع ۱۵۰۰ متر از سطح دریا (تهران) در دمای ۹۴ درجه جوش می آید در برخی مدلهای لباسشویی بوش دمای ۹۵ درجه برای شستشو وجود دارد با توجه به این نکته در این برنامه آب به نقطه جوش رسیده و به سرعت بخار شده و باعث آسیب دیدن لباسشویی می شود (این موضوع عملا در تهران اتفاق افتاده است) و از طرفی چون سنسور دما ۹۵ را حس نکرده است در طول کل برنامه المنت فعال است و مصرف برق لباسشویی ۱۰ برابر می شه . در صورتی که همین لباسشویی در آلمان هیچ وقت آب در آن به نقطه جوش نخواهد رسید .

پس تولید لباسشویی برای یک منطقه یا کشور خاص این قبیل استانداردها را در بر می گیرد و به کیفیت قطعات ارتباطی ندارد .

 

 

Call Now Button